Olalastudio blog

Jak se zbavit zarůstání chloupků v tříslech a udržet vaši intimní oblast zdravou?

Brání vám zarůstání chloupků v tříslech cítit se atraktivní? Vězte, že stejný problém trápí každou druhou ženu. Přitom úplně zbytečně!

Existuje totiž způsob, jak účinně tomuto jevu předcházet a vyhnout se i s ním spojeným infikovaným pupínkům a nepohodlí. Jste připraveny cítit se sexy a sebevědomě? Pak následující příspěvek je určen právě vám.


Žádné chloupky = žádný problém! Zbavte se nadobro podráždění a zarůstání chloupků s laserovou epilací od OLA La!

PŘÍČINY ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ V TŘÍSLECH

Chloupky z třísel odstraníte, přesto si svůdnou hladkou pokožku ani nestihnete pořádně užít. Na vině jsou červené boláčky a bouličky, které se objeví už po několika málo dnech. Svědí, bolí na dotek, nevypadají dobře.


Skrývají v sobě chloupek, který nedokázal proříznout nejvrchnější část dermis a nyní pokračuje ve svém růstu těsně pod povrchem. Ale proč? Prozradíme vám, kde hledat příčiny!

Genetické faktory

K zarůstání chloupků v intimních partiích můžete mít vrozené predispozice. Platí, že lidé s kudrnatějšími a hrubšími vlasy mají k zarůstání chloupků větší sklony. Chloupky se mnohdy stočí a neproniknou správným způsobem pokožkou, takže zkrátka rostou pod ní. Spíše náchylní k tomuto problému budou i jedinci s přirozeně suchou a/nebo dehydratovanou pokožkou.

Styly oblečení a módní trendy

ěsné spodní prádlo, upnuté kalhoty, nevhodné umělé materiály - to vše může zapříčinit, že vás zarůstající chloupky budou trápit častěji. Látka totiž tře o kůži a brání chloupkům růst tak, jak mají.

Nesprávně provedené odstranění chloupků

Často si nepříjemnosti se zanícenými zarůstajícími chloupky způsobujeme sami, a to špatnou technikou holení. Tak jak si oholit intimní místa, abyste se problémům vyhnuli? Používat byste vždy měli jen kvalitní holicí strojek s ostrou žiletkou a holit se po směru chloupků. Ideálně byste po každém tahu měli žiletku opláchnout..

JAK PŘEDCHÁZET ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ V TŘÍSLECH

Kromě jíž zmíněných kvalitních pomůcek a správného způsobu holení je velmi důležitá péče o pokožku před a po odstraňování ochlupení. To pro citlivou oblast třísel platí obzvlášť.


Připravte ji tak, že ji omyjete teplou vodou a ošetříte jemným hydratačním krémem.


Po holení ji naopak opláchněte studenou vodou, aplikujte peeling a balzám.


Pružnost pokožky podpoříte také používáním speciálních olejů - ideálně sáhněte po tom s extraktem z tea tree. Jeho blahodárné protizánětlivé účinky pomáhají předcházet infekcím a udržují pokožku v oblasti třísel zdravou.


Nic nezkazíte ani aplikací produktů speciálně vyvinutých proti zarůstání chloupků. Pamatujte však, že ty samy o sobě problém zcela nevyřeší. Aby oblast třísel byla krásná na pohled i dotek, potřebuje komplexní péči.

Pokud namísto holení dáváte přednost depilaci voskem nebo cukrovou pastou, i v tomto případě pokožku před a po „akci“ vhodně ošetřete.

K dostání jsou specializované přípravky, které podrážděnou kůži zklidní a dodají jí hydrataci. Fakt, že tento způsob odstraňování chloupků je pro oblast třísel poměrně agresivní, to však nezmění.

UŠETŘETE SE BOLESTIVÝCH ZÁKROKŮ
Dopřejte své oblasti bikin tu nejlepší péči s laserovou epilací ve studiu OLA La.

JAKÁ JSOU RIZIKA SPOJENÁ S ODSTRAŇOVÁNÍM CHLOUPKŮ V TŘÍSLECH

Oblast třísel má velmi specifické vlastnosti – pokožka je zde velmi jemná a citlivá, prakticky neustále ji tře oblečení. Chloupky v této zóně jsou přirozeně hrubší a mají tendenci svou špičku stáčet. To vše dohromady vytváří pro zarůstání chloupků ideální podmínky. A každý takový zarůstající chloupek je v podstatě ložisko infekce. Většinou se jedná o drobné boláčky, se kterými si dokážete poradit sami.

V některých případech je však nutná pomoc dermatologa, a to pokud už dochází ke vzniku rozsáhlejších zánětů. Komplikace, které se v souvislosti se zarostlými chloupky mohou objevit, jsou tmavé skvrny (= pozánětlivá hyperpigmentace), podkožní absces (dutina naplněná hnisem) nebo dokonce jizvy. K jejich vzniku dochází při vážnějším porušení tkáně infekcí.


Kromě zarůstajících chloupků se pokožka v intimních partiích často potýká s alergickými reakcemi a podrážděním spojeným s jejich odstraňováním. Riziko těchto nepříjemností opět můžete minimalizovat tak, že pokožce budete věnovat zvýšenou péči ve formě pravidelných peelingů a hydratace.


Pomůže také vhodná volba depilačních přípravků. Ať už jde o krémy nebo vosky, vždy by měli být speciálně určené pro tuto oblast, s maximálně šetrným složeným a zklidňujícími látkami. Samozřejmostí by pak mělo být důsledné následování pokynů k použití těchto produktů – například nikdy nepřesáhnout uvedenou dobu působení/teplotu, striktní dodržování směru při odstraňování chloupků apod.

JAK SE ZBAVIT ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ V TŘÍSLECH

Proti zarůstání chloupků můžete vytáhnout do boje jak s profesionálními, tak domácími metodami. Optimální je nicméně jejich kombinace. Co konkrétně tedy můžete udělat? Podívejte se na následující tipy.

1. PROFESIONÁLNÍ METODY

Jimi máme na mysli profesionální odstranění chloupků jako je epilace laserem či depilace voskem. První jmenovaná zarůstání chloupků předchází absolutně, poskytuje dlouhodobě trvalý efekt a byť jde jednorázově o vyšší investici, ve srovnání s náklady na pravidelné odstraňování chloupků jinými způsoby je nakonec cenově výhodnější.


K úplně hladké pokožce stačí podstoupit cca 6 zákroků v rámci základního cyklu a dále 1 udržovací ošetření 1x ročně.Při depilaci voskem nebo sugaringu hrozí nebezpečí, že chloupky přetrhnete nebo oslabíte. Právě ty pak často ztrácí směr a pokračují v růstu pod kůží.


Pokud je však depilace provedena odborně, nebezpečí jejich zarůstání je nižší, než když se do procesu pustíte sami v domácích podmínkách. Hladkou pokožku získáte na několik týdnů, zhruba 1 až 2 týdny však musíte chloupky nechat netknuté, protože pro opakování ošetření je nezbytné, aby dorostly do určité délky. V průměru tak musíte depilační studia navštívit 1x měsíčně.

2. DOMÁCÍ METODY

Vaším spojencem je pravidelný scrubbing a použití speciálních přípravků, jenž zlepšují celkový stav pokožky v intimní oblasti. Jde-li o peeling, provádět byste ho měli alespoň 2x týdně.


Z oblasti odstraní nečistoty i odumřelé kožní buňky, podpoří prokrvení pokožky a krásné jí zjemní, čímž usnadní cestu chloupku na její povrch. Sáhnout můžete po komerčních jemných přípravcích, nebo se pustit do výroby DIY peelingu.


Najít několik receptů pro inspiraci dnes není nic složitého. Doporučit však můžeme ten z ovesných vloček, který se vedle šetrné exfoliace postará také o hydrataci pokožky.


Při výběru dalších kosmetických produktů pro péči o tyto partie se zaměřte na jejich čistící, regenerační, zklidňující a hydratační schopnosti. Hledejte například ty s přírodní komplex AHA (alfa hydroxykyseliny), který navíc stimuluje obnovu buněk.


Dalšími užitečnými složkami jsou kyselina salicylová, med, extrakt z aloe vera, tea tree a levandule. Tyto přípravky do pokožky jemně vmasírujte krouživými pohyby. Samotná masáž je pro celkový stav pokožky velmi prospěšná, podporuje látkovou výměnu a cirkulaci krve.

LASEROVÁ EPILACE MŮŽE BÝT JEŠTĚ VÝHODNĚJŠÍ!
Využijte akčních slev, které OLA La nabízí při zakoupení předplatného zákroků.

JAK LASEROVÁ EPILACE ŘEŠÍ PROBLÉM ZARŮSTÁNÍ CHLOUPKŮ V TŘÍSLECH

Proč je laserová epilace vhodná pro řešení tohoto problému? Odpověď je v samotném jejím principu. Laserový paprsek míří na folikul, který dává chloupku život. Jako jediná metoda ho dokáže zničit nebo natolik poškodit, aby z něj chloupek už nerostl. Řečeno velmi jednoduše: nemá-li co růst, nic nemůže ani zarůstat.


Laserová epilace vás tak účinně a naprosto spolehlivě dokáže ochránit před zarůstajícími chloupky na břiše, v tříslech, podpaží a v jakékoliv další oblasti. Kromě toho vás ušetří také podráždění a strniště, které holení a depilaci voskem neodmyslitelně provázejí.


Na rozdíl od jiných metod je k pokožce šetrná a nedochází k jejímu poranění. A to je pro udržení zdraví citlivé intimní oblasti naprosto zásadní!

ZÁVĚREČNÉ DOPORUČENÍ PRO KRÁSNOU A ZDRAVOU OBLAST TŘÍSEL

Pokud musíte často řešit problém se zarůstáním chloupků v tříslech, soustřeďte maximum svých sil na jeho prevenci. Tato zdánlivá maličkost nejenže se stává zdrojem komplexů, může ale vést také ke zjizvení pokožky, vzniku tmavých skvrn, užívání hojivých krémů s kortikoidy, v krajním případě i nutnosti provést drobný chirurgický zákrok.


Základem je udržovat pokožku v této oblasti v dobrém stavu, dbát na její hydrataci a pravidelnou exfoliaci. Při tom používat kosmetické přípravky, které mají složení přizpůsobené jejím specifickým vlastnostem. Zvýšenou péči ji pak věnujte těsně před a po odstranění chloupků.


V případě holení používejte vždy čisté, kvalitní a ostré žiletky. Nezapomeňte též dodržovat správnou techniku. V případě jiných metod depilace je lepší obrátit se na profesionály.


Pokud se však problému chcete zbavit jednou pro vždy, způsob existuje pouze jeden – laserová epilace. Ta jako jediná zničí folikul chloupku. Stávající chloupek vypadne a nový již nebude mít z čeho narůst.

JSTE PŘIPRAVENI UDĚLAT TENTO KROK K VŽDY BEZCHYBNĚ UPRAVENÉ POKOŽCE?
Čekáme na vás ve studiu OLA La.