Olalastudio blog

EPILACE VS DEPILACE

SROVNÁNÍ METOD A RADY PRO VÝBĚR TÉ VHODNÉ PROCEDURY PRÁVĚ PRO VÁS

Každý jistě alespoň jednou v životě přemýšlel, zda pro odstranění svých chloupků zvolit epilaci vs depilaci a jaký je mezi nimi rozdíl. Dnes spolu podrobně rozebereme, jak se tyto metody od sebe liší, jaké jsou důležité tipy, které potřebujete vědět před zahájením těchto postupů a který z nich je ten pravý pro vás!


Uvažujete o bezbolestném a kvalitním odstranění chloupků? Objednejte se na osobní konzultaci u specialisty na laserovou epilaci ještě dnes.

CO JE TO EPILACE A JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ METODY

Epilace je postup, při kterém jsou odstraněny všechny chloupky včetně kořínku. Díky epilaci si můžete užívat pocit hladké pokožky i několik týdnů až let po epilaci. Některé metody epilace jsou ale bolestivé, vždy záleží na metodě provedení.


Nejdůležitější výhodou epilace je, že díky její pravidelnosti se chloupky zjemní, ztenčí a po nějaké době začnou růst mnohem pomaleji. Čím častěji epilujete, tím méně to bolí. Existuje mnoho různých metod odstraňování chloupků a všechny mají různé výsledky v trvání výsledků.


Za nejtradičnější možnost je považováno běžné bolestivé vytrhávání chloupků. To způsobuje podráždění pokožky a nepohodlí během procesu. Proto vám raději představíme moderní metody odstraňování chloupků.

LASEROVÁ EPILACE

Epilace laserem od OLA La studia může být skvělým řešením pro ty, které trápí nežádoucí chloupky! Díky modernímu vybavení a speciálnímu laseru se chloupky odstraňují téměř bezbolestně.


Nezpůsobuje podráždění pokožky ani během procedury, ani po ní. Pro naše studio je cílem dlouhotrvající výsledek a spokojenost klientů.

Ptáte se u laserové epilace, jak dlouho vydrží? Pokud absolvujete celý pravidelný set laserové epilace, chloupky přestanou růst úplně!

IPL EPILACE

IPL epilace (Intense Pulsed Light) je metoda odstranění nežádoucích chloupků. Pulsy světla pronikají do kořene chloupku, kde se přemění na teplo a zničí folikul. Postupně snižuje růst chloupků, což může vyžadovat několik ošetření.


Je to neinvazivní řešení pro hladkou pokožku, které vydrží také po dlouhou dobu. Problém ale může nastat pokud máte světlé chloupky a opálenou pokožku.

EPILÁTOR

Díky epilátoru zvládnete epilaci i doma. Existují epilátory na baterie, které je možné používat i když jste právě na cestách. Funkcí epilátoru je, že velmi rychle vytrhává chloupky. Postup pomocí epilátoru je však velmi bolestivý a nemá dlouhotrvající účinek.

ELEKTROEPILACE

Elektroepilace nebo epilace elektrickou jehlou je jeden ze způsobů, jak se zbavit chloupků z obličeje nebo těla.


Zahrnuje zavedení velmi jemné jehlové sondy do vlasového folikulu a pomocí slabého elektrického pulzu je zničena kořenová buňka vlasu. Jedná se ale o velice zdlouhavou metodu, kdy se jehla zavádí ke každému chloupku zvlášť.

CUKROVÁ PASTA

Epilace cukrovou pastou je metoda odstranění chloupků, při níž se používá přírodní pasta z cukru, citronové šťávy a vody. Nanáší se na chloupky, vytrhává je spolu s kořínky a zanechává hladkou pokožku. Je šetrná a efektivní. Efekt této metody je ale pouze dočasný.

EPILACE VOSKEM

Působení vosku má skoro stejný vliv jako cukrová pasta. Rozehřátý vosk (skoro 40-45°) je potřeba nanést na oblast, kde chcete provést epilaci. Po vychladnutí vosku je potřeba jej odstranit proti směru růstu chloupků. Tento postup je ale bolestivý.

REZERVUJTE SI LASEROVOU EPILACI V MODERNÍM PRAŽSKÉM KOSMETICKÉM STUDIU OLA LA A PŘESVĚDČTE SE, ŽE ODSTRANĚNÍ CHLOUPKŮ MŮŽE BÝT BEZBOLESTNÉ!
Změňte svou depilační rutinu a ušetřete s námi svůj volný čas!

CO JE TO DEPILACE A JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ METODY

Depilace je postup, během kterého se odstraní pouze povrchová část chloupků. Budete si užívat pocit hladké pokožky, ale jenom několik dní. Existuje zde nebezpečí pořezání či podráždění například během holení. Stejně jako při epilaci jsou i ​​zde různé způsoby.

HOLENÍ

Snad nejoblíbenější a tradiční metodou depilace je holení. Největší výhodou je, že je téměř bezbolestné. Ale vždy existuje riziko, že se poraníte žiletkou. Efekt holení trvá jen několik hodin či pár dní.


Je to bohužel i jedna z nejvíce neekologických metod odstraňování chloupků. Na základě výsledků US Environmental Protection Agency se jen v USA ročně vyhodí asi 2 miliardy jednorázových plastových žiletek.

HOLÍCÍ STROJEK

Holení holícím strojkem spočívá v použití ostrých čepelí, které stříhají chloupky na povrchu kůže. Strojek může být elektrický nebo manuální. Odstraňuje chloupky rychle a bezbolestně, ale efekt je dočasný.

KRÉM NA DEPILACI

Vlivem chemického působení krému chloupky odpadávají. Naneste krém v dostatečné vrstvě na požadované místo a nechte ho působit zhruba 3–8 minut. Chloupky setřete přiloženou stěrkou.


Je nutné velmi pečlivě dodržovat pokyny a návod na použití. Pokud si před aplikací krému umyjete pokožku horkou vodou, budou kožní póry více otevřené a hrozí silné podráždění a možná infekce.

ROZDÍL MEZI DEPILACÍ A EPILACÍ

Na otázku jak se zbavit chloupků je jasná odpověď – pomocí epilace nebo depilace. Ale mnoho lidí těžko odpovídá na otázku, jaký je vlastně rozdíl mezi epilací a depilací?


Rozdíl je v tom, že po epilaci se chloupek stane tenčím a jemnějším, protože spolu s chloupkem se odstraňují i kořínky. Při depilaci se odstraňuje pouze vnější část chloupků.


Depilace zahrnuje tradičnější metody, které způsobují podráždění pokožky a bolestivé pocity během a po ní. Depilační metody se snáze provádějí doma, a proto je tento postup stále velmi oblíbený mezi ženami.


Epilace je díky modernímu vybavení méně bolestivá než depilace a má dlouhotrvající účinky. Většina postupů epilace by však měla být prováděna specialistou v salonu.

DÍKY ROZVOJI MODERNÍ KOSMETOLOGIE NENÍ POTŘEBA SNÁŠET NEUSTÁLOU BOLEST A PODRÁŽDĚNÍ POKOŽKY, KTERÉ JSOU ZPŮSOBENÉ DEPILACÍ
Udělejte si z této rutiny čas relaxace a radosti, nikoli stresu! Objednejte se na konzultaci a splňte si svůj sen!

VÝHODY A NEVÝHODY EPILACE A DEPILACE

Epilace a depilace zahrnují mnoho různých metod, které lze provádět doma (tradiční metody), i v salonu (kosmetické postupy). Má to samozřejmě své výhody a nevýhody, se kterými vás nyní seznámíme.

VÝHODY A NEVÝHODY EPILACE & VÝHODY A NEVÝHODY DEPILACE

 • Výhody EP

  • Dlouhotrvající výsledek - po epilaci chloupky nerostou minimálně měsíc, po trvalé laserové epilaci chloupky přestávají růst úplně.
  • Vhodné pro všechny oblasti těla - i v intimních partiích.
  • Vhodné pro osoby s alergií na vosk nebo chemikálie používané při depilaci.
  • Rychlost - každý laserový puls trvá jen zlomek sekundy, což umožňuje ošetřit větší oblasti rychle.
 • Nevýhody EP

  • Může vyžadovat více sezení.
  • Dražší než depilace, ale pokud vezmeme v potaz její trvalost výsledků, nakonec se vyplatí více.
  • Není vhodné pro osoby s citlivou kůží nebo těhotné ženy.
 • Výhody DEP

  • Rychlá a snadná metoda odstranění chloupků.
  • Vhodné pro větší plochy těla.
  • Dostupné v různých cenových kategoriích.
  • Není třeba speciální příprava nebo dovednosti, možno praktikovat doma.
 • Nevýhody DEP

  • Krátkodobý efekt - již 3 dny po zákroku jsou chloupky viditelné.
  • Často bolestivá a nepříjemná - tradiční metody, jako depilace voskem jsou bolestivé zákroky.
  • Může vést k podráždění, modřinám a zánětům.
  • Po depilaci velmi často dochází k zarůstání chloupků.

EXISTUJE MNOHO DRUHŮ EPILACE A VŠECHNY MAJÍ SVÉ VÝHODY A NEVÝHODY, NEJVÍCE VÝHOD ALE SHLEDÁVÁME U LASEROVÉ EPILACE

Objednejte se na konzultaci ještě dnes a poraďte se s profesionály v oboru laserové epilace!

DISKUZE O DEPILACI A EPILACI

Zkušenosti a tipy získané od uživatelů v diskuzích mohou být přínosné. Před zahájením depilace nebo epilace je důležité zjistit si kvalitu studia a účinnost metod. K tomu jsou na internetu i speciální diskuze, kde se spokojení i nespokojení zákazníci dělí o své zkušenosti.


Diskutuje se o různých metodách, které jsou k dispozici pro odstranění ochlupení, včetně holicího strojku, holení voskem, trvalé epilace laserem a elektrickou epilací.


Lidé se často ptají, jak dlouho trvá, než ochlupení znovu doroste po použití různých metod. Diskutuje se také o tom, jaká metoda je nejefektivnější a jak dlouho lze udržet hladkou pokožku. Lidé se také zajímají o bezpečnost různých metod depilace a epilace, a to zejména v případě trvalých metod jako laserová epilace.

ZÁVĚR

Díky moderní laserové technologii již není potřeba snášet bolesti a nepohodlí při depilaci tradičními metodami doma nebo v salonech, kde provádí depilaci. Tisíce žen již svým příkladem dokázaly, že laserová epilace je to nejmoudřejší rozhodnutí, jaké v životě udělaly.


U nás v epilačním studiu OLA La nabízíme procedury laserové epilace s moderním vybavením a se zárukou dlouhodobých výsledků. A nejdůležitější je, že cena laserové epilace odpovídá kvalitě. Pro nás je nejdůležitější vynikající a trvalý výsledek, který vám dodá pocit jistoty a pohodlí na roky dopředu.