Olalastudio blog

JAK ODSTRANIT VOUSY NA BRADĚ U ŽEN

PŘEHLED NEJLEPŠÍCH METOD A TIPŮ PRO JEJICH PREVENCI

Do jisté míry je ochlupení na obličeji přirozené. Ale co když vousy na bradě u žen připomínají spíše ty mužské?

Pokud i vám sráží sebevědomím a cítíte se kvůli nim nesvá, využijte nejmodernější technologie k tomu, abyste se nežádoucích chloupků nadobro zbavila. Laserová epilace obličeje je dnes dostupná pro všechny!

Rychle, snadno a bezbolestně - přesně tak můžete dát sbohem nevzhledným chloupkům s OLA La.

PŘÍČINY RŮSTU VOUSŮ NA BRADĚ U ŽEN

Proč některé ženy a dívky trápí nadměrné ochlupení v obličeji více než ostatní? Děje se tak zejména z důvodu hormonální nerovnováhy a pro genetické predispozice.


Můžeme také zobecnit, že se s tímto problémem mnohem častěji potýkají brunetky a tmavší typy žen, u kterých jsou, bohužel, tyto chloupky viditelnější.

VLIV HORMONŮ NA RŮST CHLOUPKŮ NA BRADĚ

Pokud máte pocit, že vám chloupky rostou více, než je obvyklé, je vhodné podstoupit endokrinologické vyšetření. Právě problémy se štítnou žlázou mohou nadměrný růst chloupků stimulovat. Stejně tak jej mohou vyvolat léky užívané na štítnou žlázu. V tomto případě je vhodné zauvažovat o změně preparátu.


Za růst ženských vousů může být zodpovědná nerovnováha pohlavních hormonů. Proto se někdy jejich růst vymkne kontrole v období těhotenství, nebo v době po porodu. Jde však zpravidla o problém dočasný, který postupně odezní.


Ze stejného důvodu chloupků v obličeji přibývá s věkem. Vlivem klesající produkce ženského hormonu estrogenu se chloupky na obličeji (mnohdy úplně poprvé) výrazněji projeví kolem čtyřicítky, někdy současně houstne a nabývá na objemu i obočí.

SYNDROM POLYCYSTICKÝCH OVARIÍ

Jestliže si všimnete náhlého zvýšeného růstu chloupků nejen na obličeji, ale i na další neobvyklých místech – stehna, pupík, oblast kolem bradavek – měla byste zpozornět. Příčinou totiž může být syndrom polycystických ovarií a s ním související riziko neplodnosti.


Toto onemocnění vedle nadměrného ochlupení provází další příznaky, jako jsou nepravidelná menstruace nebo přibývání na váze bez zjevných důvodů. Neváhejte kontaktovat lékaře.

HIRSUTISMUS A VIRILIZACE

Suchá pokožka reaguje citlivě na chemické složky v krémech a pěnách na holení, které ji dále vysušují a také mohou způsobit vyrážku po holení. Abyste tomu předešli, doporučuje se používat speciální hydratační krém nebo gel.

JAK SE ZBAVIT VOUSŮ NA BRADĚ U ŽEN

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit chloupků. Možná bychom se ale měli spíše ptát na to, jestli jsou všechny tyto metody vhodné a jejich výsledek uspokojující.

Vždyť pokožka na obličeji je velmi citlivá, tato oblast je neustále na očích, takže nejen ochlupení, ale i poranění vzniklé při jeho odstraňování je problematické. Otázkou také zůstává, na jak dlouho vás jednotlivé postupy od chloupků osvobodí.

LASEROVÁ EPILACE

Chcete, aby chloupky z vašeho obličeje zmizely trvale? Řešením je laserová epilace. Díky ní se vyhnete podráždění, zbavíte se problémů se zarůstajícími vousy a váš obličej bude hladký 24/7. Po absolvování základní série zákroků vám k tomu bude stačit jen jedno udržovací ošetření ročně.


O laserové epilaci koluje mnoho mýtů a polopravd. Říká se, že je neúčinná, velmi bolestivá a neporadí si se světlými chloupky. Může tomu tak skutečně být v případě starých nebo levných přístrojů.


Proto je velmi důležité vybrat si specializované studio s moderním vybavením, jenž umožňuje pokročilé nastavení, a odborníky, kteří ví, jak ho přizpůsobit vašim individuálním potřebám.


Pak se nemusíte bát, že budete odcházet se zjizvenou a popálenou pokožkou, nebo že byste vyhodily peníze za zákrok s nulovým efektem. I ošetření tak citlivých oblastí, jako je epilace knírku nebo brady, může být pohodlné, pokud se svěříte do rukou profesionálů.

HOLENÍ

Chloupky na obličeji byste si nikdy neměla holit! Dochází při tom k podráždění pokožky, často i jejímu poranění. Při nedodržení správné techniky a používání nedostatečně ostré žiletky si kromě toho říkáte o možné zarůstání nově rostoucích chloupků a vznik infikovaných pupínků.


Není sice pravda, že kvůli holení chloupky zhoustnou, ale porostou pak všechny naráz stejně dlouhé, což může efekt hustšího ochlupení připomínat. A co je taky velmi důležité – chloupky dorostou velmi rychle.

PINZETA

Další oblíbenou domácí metodu představuje pinzeta. Je k vaší pokožce šetrnější, chloupků vás zbaví na delší dobu, i tak má svá „ale“.


Zvládnete s ní takto odstranit pár chloupků, pokud vás ale trápí ve větší míře, tato metoda není dostatečně efektivní. Při vytrhávání opět hrozí, že chloupek přetrhnete a ten pak bude pokračovat v růstu pod pokožkou. A to ani nemluvíme o tom, jak je celý proces bolestivý.

DEPILACE VOSKEM NEBO CUKROVOU PASTOU

I tímto způsobem lze s chloupky zatočit v domácích podmínkách, přesto je lepší záležitost absolvovat u odborníků v salonu. Vousů se takto zbavíte až na několik týdnů. Zvažte ale, za jakou cenu. Jde totiž o velmi bolestivý postup, ne zrovna šetrný a pro jemnou pleť nevhodný. Ošetřená místa navíc zůstávají podrážděná několik dní, což může být velmi limitující.


Nezapomeňte také na to, že chloupky musí vyrůst do určité délky, aby bylo možné proces znovu opakovat. Nevyhnete se tak fázi, kdy si ochlupení budete muset po určitou dobu „pěstovat“. Voskování a sugaring navrch mohou způsobit vznik pigmentových skvrn, které na obličeji přece nechcete.

VYBERTE SI PRO SEBE TO NEJLEPŠÍ
V OLA La pracujeme s laserem Primelase HR Excellence, který je v ČR unikátní!

CO DĚLAT, KDYŽ ŽENĚ ROSTOU VOUSY NA BRADĚ

S ochlupením na obličeji se potýká mnoho žen. Co když ale tento problém není způsoben dědičností, nebo třeba jen etnickým původem? Co když se jedná o něco závažnějšího?

KONZULTACE S LÉKAŘEM

Nezvyklé a nadměrné ochlupení může být příznakem zdravotního problému. Kromě nadbytku mužských hormonů způsobeného přibývajícím věkem a blížící se menopauzou, jsou za změnu produkce hormonů zodpovědné i vysoké hladiny inzulínu.


A ty přispívají k cukrovce. Nic nezkazíte, pokud se o tomto problému nejprve poradíte s lékařem.

LÉČBA HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHY

Pokud lékař vyloučí zásadní onemocnění, může vám pomoci s léčbou hormonální nerovnováhy. Nadměrný růst chloupků lze mnohdy ovlivnit nasazením vhodných antikoncepčních pilulek, výměnou preparátů, které již užíváte apod.

ÚPRAVA STRAVY A ŽIVOTNÍHO STYLU

Podle odborníků může pomoci okamžité omezení cukru a rafinovaných potravin. Zaměřit byste se měly naopak na příjem těch organických. Zapracujte rovněž na vyšším příjmu omega-3 kyselin.


Bohatě zastoupené jsou v mořských rybách, vlašských ořeších, mandlích a lněných semínkách. Změna by se neměla vyhnout ani kosmetice, kterou používáte.


Běžné konvenční produkty totiž obsahují ropné deriváty, parabeny a sulfáty, které jsou známými hormonálními disruptory. Posledním doporučením je pravidelný pohyb a fyzická aktivita. Mějte však na paměti, že tato doporučení růst chloupků na obličeje spíše zpomalí, než že by vás jich úplně zbavila.

ZAPOMEŇTE NA KAŽDODENNÍ HOLENÍ, KOMPLEXY A OBAVY, ZDA JE VAŠE POKOŽKA SKUTEČNĚ HLADKÁ
Poznejte absolutní svobodu s laserovou epilací.

ZÁVĚREČNÉ DOPORUČENÍ

Někdy přítomnost chloupků na obličeji signalizuje vážnější zdravotní problém, jindy jsou jejich příčiny úplně nevinné. Pokud vás jako ženu trápí estetický aspekt chloupků na bradě, nad horním rtem nebo kdekoliv jinde na obličeji, nezoufejte.


Tento problém můžete za pomoci laserové epilace vyřešit trvale, bez bolesti, bez nepříjemných následků a za dostupnou cenu. Jde o jedinou metodu, která je také k citlivé pokožce obličeje dostatečně šetrná.


Obraťte se na specialisty ve studiu OLA La, kteří mají s epilací v této oblasti bohaté zkušenosti, a kteří pracují s laserem špičkové kvality.

NECHTE LASEROVOU EPILACI, AŤ ZMĚNÍ VÁŠ ŽIVOT K LEPŠÍMU

Vydejte na cestu k hladké pokožce se specialisty z OLA La!